2020-2021 н.р.

2019-2020 н.р.


      9 листопада всі українці світу відзначають один із найважливіших днів у становленні своєї нації, культури, державності - День української писемності та мови. Отинійський ліцей теж активно доєднався до святкування. У п‘ятницю, 8 листопада, розпочалась декада української словесності. Урочисте відкриття підготували учні 3-а класу під керівництвом класного керівника Курчій Л.В. та музичного керівника Lilia Martsynuik. Учні 10 класу разом зі своїми вчителями Ольга Петраш та Світлана Ясінська взяли участь у Всеукраїнському радіодиктанті єдності. 11 листопада учні 11-а класу зі своїм наставником Філяк О.В. підготували і провели літературний журнал, а 12 листопада здобувачі освіти 2-11 класів взяли участь у І етапі конкурсу знавців рідної мови ім. П.Яцика. Упродовж 13-18 листопада відбувались брейн-ринги, квести, КВК, зустрічі з мастрами пера та слова, до яких активно долучились педагоги Дутчак О.В., Ясінська С.М., Петраш О.Ф., Галик Г.І., Лешко Т.В. зі своїми вихованцями - учнями 5-7 класів. 19 листопада учні 8г та 9в класів зі своїм наставником Данищук О.В. підготували та провели пізнавальний вебквест про мову.


Крім того учні 5-11 класів переглянули ряд моновистав за матеріалами літературних творів та побували на зустрічі з письменниками-краянами у селищній бібліотеці. Свято завершилось феєричним флешмобом. Дякуємо всім, хто долучився!




2018-2019 н.р.


Участь в районних предметних олімпіадах та конкурсах


2017-2018 н.р.


Декада української мови та літератури



Відкриті уроки в рамках методичної декади


14.12.2017 р.

 

Відкритий урок з української мови у 5-А класі.

Тема. 

Учитель. Галик Галина Іванівна

                     спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії,

                     старший учитель

Новини


Вітаємо!

Ученицю 11-А класу Савчук Ганну та вчителя зарубіжної літератури Войтанович А.І. із зайнятим ІІІ місцем в обласному турі захисту наукових проектів МАН України в номінації "зарубіжна література".


Вітаємо!

Переможців та призерів ІІ етапу предметної олімпіади з української мови та літератури, а також їх наставників:

 

Кіндрацьку Вікторію,

уч. 9-Б класу та її вчителя Філяк Оксану Василівну із зайнятим І місцем;

Савчук Ганну, уч. 11-А

класу та її вчителя Галик Галину Іванівну

із зайнятим ІІІ місцем.


Вітаємо!

Призера ІІ етапу конкурсу знавців рідної мови ім. П.Яцика Матковську Ольгу (уч. 6-Г кл.) та її наставника Данищук Олександру Василівну із зайнятим ІІ місцем!


Вітаємо!

Переможців та призерів районного етапу мовно-літературного конкурсу ім. Т.Шевченка, а також їх наставників:

Матковську Ольгу,уч. 6-Г класу та її вчителя Данищук Олександру Василівну із зайнятим ІІ місцем;

Василашко Дарину, уч. 7-Б класу та її вчителя Дутчак Оксану Володимирівну із зайнятим ІІ місцем;

Кіндрацьку Вікторію, уч. 9-Б класу та її вчителя Філяк Оксану Василівну із зайнятим І місцем;

Савчук Ганну, уч. 11-А

класу та її вчителя Галик Галину Іванівну

із зайнятим І місцем.

 



2015-2016 н.р.


 18.11.2015 р.

Урок української мови в 11 класі

Тема. Особливості вживання в мовленні односкладних і

           двоскладних, поширених і непоширених,

           ускладнених і неускладнених простих речень.

           (Урок формування практичних умінь і навичок)

Вчитель. Данищук Олександра Василівна,

                       спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії,

                       старший учитель

                     


18.11.2015 р.

Урок української літератури в 10-Б класі

Тема. Довбуш! Слава опришківства і всієї

            Гуцульщини! (За повістю

            Г.Хоткевича "Довбуш")

Вчитель. Петраш Ольга Федорівна,

                 спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії,

                 учитель-методист

 


 12.11.2015 р.

Урок української мови в 5-А класі

Тема. Розділові знаки в реченнях із прямою мовою

Вчитель. Дутчак Оксана Володимирівна,

                       спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії,

                       старший учитель

                     

Новини


09.11.2015 р.

Сьогодні розпочався Тиждень української мови у школі. У рамках даного методичного заходу проходитимуть: І етап ХVІ Міжнародного конкурсу знавців української мови ім.П.Яцика, І етап мовно-літературного конкурсц ім.Т.Шевченка, Всеукраїнський диктант, відкриті уроки та позакласні заходи.



2014-2015 н.р.


Відкриті уроки в рамках методичної декади


27.11.2014 р.

Відкритий урок з української мови у 11-Б класі.

Тема. Створення власного висловлення на вибрану тему. Урок розвитку звязного мовлення.

Вчитель Ковалів В.В.


26.11.2014 р.

Відкритий урок з української мови в 6-Б класі.

Тема. Рід іменників. Іменники спільного роду.

Вчитель Філяк О.В.


План роботи


Науково-методична проблема, над якою працює

методоб’єднання вчитнлів української мови та літератури

«Впровадження сучасних інформаційно-комунікаційних технологій з метою удосконалення вивчення української мови і літератури як профільної дисципліни»


Аналіз роботи за 2013-2014 н.р.


У 2013-2014 навчальному році методоб’єднання вчителів української мови і літератури працювало над втіленням у навчально-виховний процес нового Держстандарту базової і повної середньої освіти.

Науково-методичною проблемою методичного об’єднання було: «Впровадження сучасних інформаційно-комунікаційних технологій з метою удосконалення вивчення української мови і літератури як профільної дисципліни».

Згідно з планом роботи МО було проведено 4 засідання, одне з яких – районний семінар учителів української мови і літератури. На першому засіданні опрацьовані нові документи МОН, методичні рекомендації щодо вивчення української мови і літератури у 5-их класах. Заступником директора з НВР Гринів Н.М. надано консультативну допомогу у питаннях ведення шкільної документації. Затверджено план роботи на рік.

Успішним було ІІ засідання МО – районний семінар. Присутні обговорили нові документи МОН, поділилися досвідом роботи з обдарованими дітьми, відвідали показові уроки української мови у 5-их класах, проведені вчителем-методистом Філяк О.В., ст. вчит. Іванців Я.П. Високу оцінку учасники семінару дали літературно-музичному дійству «Слово Тарасове вічне, як вічна матінка-земля».

Результативним були й інші два засідання МО, на яких вчителі моделювали уроки, ділилися напрацюваннями, проводили огляд науково-методичної літератури, звітували про курсову перепідготовку.

Вчителі-словесники нашої школи, крім шкільного МО, брали активну участь в роботі районного і обласного МО. Зокрема, вчитель-методист Філяк О.В. успішно виступила на обласній науково-практичній конференції, присвяченій 200-літтю від дня народження Тараса Шевченка; старший вчитель Ковалів В.В. – на районній конференції, присвяченій українському педагогу В. Сухомлинському.

Як учасник обласної творчої групи, Філяк О.В. розробила і видала методичний посібник «Реалізація компаративної лінії Держстандарту на уроках української і світової літератури».

На засіданнях МО обговорювались і сучасні напрямки роботи з обдарованими дітьми, матеріали для проведення шкільних олімпіад з української мови і літератури, конкурсу знавців української мови ім. П. Яцика, мовно-літературно конкурсу ім. Т. Шевченка. Особливими успіхами може похвалитися вчитель-методист Петраш О.Ф. Її учениця Соботник Д. (8-Б клас) завоювала друге місце у конкурсі ім.. Т. Шевченка Всеукранського рівня. Вихованка Данищук О.В. Петрик Ю. (9-Б клас) зайняла третє місце в ІІІ етапі Всеукраїнської олімпіади з української мови і літератури.

Учні школи брали активну участь у всіх пропонованих їм конкурсах. У конкурсі «Людина і ліс» призером на рівні району стала учениця 5-Б класу Кіндрацька В. (учитель Філяк О.В.) У Всеукраїнському турнірі юних інтелектуалів «Обніміться, брати мої» команда нашої школи посіла шосте місце серед команд області. А у Всеукраїнській грі «Соняшник» взяли участь 120 учнів.

Багатим і різноманітним було у школі й позакласне життя. Оскільки 2014 рік – ювілейний рік Т.Г. Шевченка, проводилась активна робота з нагоди відзначення 200-ліття від дня народження Кобзаря. Були започатковані, а згодом стали традиційними щотижневі Шевченківські читання. Кожен учнівський колектив з допомогою учителя-словесника підготував і провів свято, приурочене цій знаменній даті.

У рамках відзначення 200-річчя від дня народження Т. Шевченка вчителями української мови і літератури розпочато оформлення Шевченківського кутка (ІІІ поверх школи).

У день перепоховання Т. Шевченка в Каневі на Чернечій горі учні 8-В класу (учитель Галик Г.І) провели літературну годину «На вічний день повернення Шевченка». Живі квіти до підніжжя пам’ятника, читання напам’ять поезій, могутні «Реве та стогне Дніпр широкий», «Заповіт» засвідчили шану, повагу до пам’яті Кобзаря – Генія і Пророка.

Відзначалися й інші знаменні дати. Зокрема, до 150-річчя від дня народження Ольги Кобилянської вчитель Дутчак О.В. з учнями 10-А класу провели конференцію «Гірська Орлиця Буковинського краю». Учитель Ясінська С.М. з учнями 11-А класу провела літературну годину «Б. Грінченко – український письменник, просвітитель, педагог, етнограф, організатор видавничої справи».

Та слід сказати і про недоліки:

-                     вчителі-словесники МО не достатньо ще використовують у своїй роботі ІКТ;

-                     низький рівень орфографічної та пунктуаційної грамотності у частини учнів;

-                     незначний інтерес до читання.

Тому робота педагогів у наступному навчальному році повинна зосереджуватися на розкритті інтересів, нахилів та здібностей учнів, на формуванні читацьких навичок та інтересу до вивчення художньої літератури, на широке впровадження у роботу словесника ІКТ.


Тематика засідань


Download
Засідання №1.docx
Microsoft Word Document 14.8 KB
Download
Засідання №2.docx
Microsoft Word Document 14.4 KB